Vllaznia per femra fiton kupen e Shqiperise

Vllaznia nė futboll pėr femra nuk ka tė ndalur nė fitimin e trofeve. Pasditen e sė shtunės, ajo ka bėrė pronė tė veten edhe Kupėn e Shqipėrisė pėr sezonin 2014- 2015. Nė ndeshjen finale tė luajtur nė Kamėz pasditen e sė shtunės, ekipi shkodran ka patur pėrballė ekipin e Kukėsit tė cilin e ka mundur me rezultatin e thellė 4-0. Autore tė golave kanė qenė Megi Doēi dy herė nė minutat 40 dhe 79, Suada Jashari nė minutėn e 49-tė dhe Donilda Sufaj nė minutėn e 81-tė.

Nė fund tė takimit ėshtė zhvilluar edhe ceremonia e dhėnies sė medaljeve dhe e kupės pėr ekipin fitues, kupė qė nė emėr tė Federatės Shqiptare tė Futbollit e ka dorėzuar nė duart e kapitenes Megi Doēi, anėtari I Komitetit Ekzekutiv tė Federatės Vasil Bici. Pas kėtij momenti, nė kampin shkodran ka shpėrthyer festa dhe ndonėse ka qenė njė trofe I pritshėm, sėrish ka patur emocionet e veta. Protagonistėt kryesorė tė fitimit tė kėtij trofeu, pėr televizionin Rozafa janė shprehur tė bindur se suksese tė tjera do ketė edhe nė tė ardhmen.

Finalja e Kupės sė Shqipėrisė nė futboll pėr femra nė mes Vllaznisė dhe Kukėsit ėshtė filmuar dhe transmetuar e plotė mbrėmjen e sė shtunės nė ekranin e televizionit Rozafa qė ka sjellė kėsisoj para teleshikuesve tė saj, suksesin e rradhės tė sportit shkodran.

Lexoni dhe kete

9 KLUBE BOJKOTOJNƋ NISJEN E SEZONIT TƋ RI FUTBOLLISTIK

Mbledhja e sotme e LigĆ«s Profesioniste bashkĆ« me drejtuesit e FederatĆ«s Shqiptare tĆ« Futbollit ka …