Breaking News

VLLAZNIA PER FEMRA, SHPALLET KAMPIONE E VENDIT

Vllaznia nė futboll pėr femra ėshtė kampione e Shqipėrisė pėr sezonin 2014-2015. Ajo e ka siguruar titullin kampion dy javė para fundit tė kampionatit sepse udhėheq me tetė pikė mė shumė sesa Kukėsi I vendit tė dytė. Nė ndeshjen e rradhės, vajzat shkodrane kanė fituar me rezultatin e thellė 8 me 0 ndaj Shkėndisė sė Durrėsit me 5 gola tė shėnuar nga Megi Doēi dhe tre nga Ana Baro.

Duke folur pėr televizionin Rozafa pas pėrfundimit tė kėsaj ndeshje, trajneri Selami Pepaj shprehet I kėnaqur qė skuadra e tij arriti objektivin e rradhės pėr tė qenė sėrish kampione e vendit.

Javėn e ardhshme Vllaznia do tė udhėtojė drejt Kukėsit ndėrkohė qė nė javėn e fundit do tė presė Elbasanin nė Shkodėr dhe pikėrisht pas kėsaj ndeshje do tė zhvillohet edhe ceremonia e dhėnies sė kupės pėr ekipin shkodran qė vazhdon tė triumfojė nė futbollin e femrave nė vendin tonė falė investimeve tė bėra nga presidenti Lazer Matija.

Lexoni dhe kete

MARK KROQI NE KRYE TE EKIPIT TE VLLAZNISE SE FEMRAVE NE VOLEJBOLL

Prej pak ditĆ«sh, Mark Kroqi i Ć«shtĆ« rikthyer sĆ«rish detyrĆ«s sĆ« trajnerit, vetĆ«m njĆ« vit …