Sunday , 29 November 2020

VLLAZNIA, PR LUFTTARIN RIKUPEROHEN GOCAJ E KALAJA

Problemet q stafi teknik i Vllaznis pati n pragndeshjen me Lufttarin duket se kan filluar t marrin zgjidhje pr mir. Kuptohet bhet fjal pr disa nga lojtart e dmtuar sepse ata me kartona, Bicaj e Krymi, sigurisht q jan t pamundur. Ndrkoh, sa i takon dy prej titullarve t tjer, mbrojtsit Gocaj dhe mesfushorit Kalaja q kan patur probleme me dmtimet, t dy ata ditn e sotme kan zhvilluar strvitje normalisht me skuadrn. ka do t thot se dmtimet e tyre po shkojn drejt rikuperimit t plot dhe mund t jen n fush ditn e shtun ndaj gjirokastritve. Megjithat, stafi mjeksor n bashkpunim me at teknik, nuk duan t nguten pr marrjen e nj vendimi prfundimtar pr kta lojtar.

Ata do t shikohen me kujdes edhe n dy seancat e fundit para ksaj ndeshje dhe m pas do t vendoset pr fatin e tyre nse do jen n fush apo jo. Takimi Vllaznia- Lufttari konsiderohet shum i rndsishm n kampin shkodran dhe natyrisht q objektivi do t jet nj dhe i vetm- fitorja. Kuqeblut e trajnerit Cungu po kalojn nj moment t mir dhe prandaj duan ta shfrytzojn at pr t marr sa m shum pik n mnyr q t jen m t qet pr vazhdimin e kampionatit. Ndrkoh klubi Vllaznia ka br t ditur se q nga mesditja e s enjtes ka nisur shitja e biletave pr kt ndeshje n sportelet pran stadiumit “Loro Borii” dhe ato do t qndrojn t hapur edhe t premten dhe t shtunn paradreke.

Mendohet q kt her t ket nj numr m t madh tifozsh t pranishm n stadium pr t mbshetur kuqeblut, madje kt her do t rikthehet edhe grupimi “Vllaznit Ultras” dhe ky sht nj lajm i mir pr kt skuadr. Natyrisht q t gjith kto jan faktor n favor t skuadrs shkodrane pr t marr nj tjetr fitore n shtpin e saj.

Lexoni dhe kete

TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”, SHQIPËRI – QIPRO

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll për femra do të luajë të premten në stadiumin “Loro …