Saturday , 15 August 2020

VLLAZNIA, PĖRGATITJET E FUNDIT PĖR SFIDĖN ME TĖRBUNIN

Ekipi I Vllaznisė ėshtė nė pėrgatitjet e fundit pėr ndeshjen e rradhės. Pikėrisht atė qė do tė luajė ditėn e shtunė nė orėn 14.00 nė fushėn sportive “Reshit Rusi” ndaj Tėrbunit tė Pukės. Ky I fundit ka dy pikė mė shumė nė renditje dhe fitorja e kuqebluve do tė bėnte qė kėto dy skuadra tė ndryshonin vendet nė renditje. Nė fakt fitorja e Vllaznia nė kėtė takim ėshtė detyrim sepse pėr tė nuk pranohet rezultat tjetėr. Kuptohet qė nuk do tė jetė e lehtė sepse pukjanėt vinė me moral mė tė lartė dhe me idenė pėr tė marrė njė barazim megjithatė kuqeblutė janė pėrgatitur ashtu si duhet pėr ta kaluar me sukses kėtė takim.

Edhe ndaj Tėrbunit, skuadra shkodrane nuk do tė ketė tė gjithė kontigjentin e lojtarėve nė dispozicion sepse sulmuesi Soza ende nuk ėshtė kthyer nga Italia dhe pėr kėtė arsye do tė mungojė edhe nė kėtė ndeshje. Po ashtu, me probleme dėmtimi duket se ėshtė edhe mesfushori Krymi qė duket e e ka tė pamundur tė luajė ndaj pukjanėve. Pavarėsisht kėtyre mungesave objektivi ėshtė I qartė pėr ta fituar ndeshjen.

Ndėrkohė gjatė ditės sė sotme ėshtė bėrė edhe rregjistrimi I pesė anėtarėve tė rinj tė Bordit Mbikėqyrės tė klubit tė futbollit Vllaznia nė Qendrėn Kombėtare tė Rregjistrimit tė bizneseve sepse ėshtė dorėzuar edhe dorėheqja e pesė anėtarėve tė mėparshėm dhe kėsisoj Bordi I ri Brenda pak ditėsh do tė zhvillojė mbledhjen e tij tė parė pėr tė nisur nga puna pėr ndryshimin e shumė gjėrave qė nuk shkojnė ashtu si duhet tek Vllaznia.

Lexoni dhe kete

ATLETI HELDI VALIKAJ, 3 TROFE BRENDA NJƋ DITE

Kampionati kombĆ«tar i atletikĆ«s pĆ«r tĆ« rritur qĆ« u zhvillua dy ditĆ« mĆ« parĆ« nĆ« …