Wednesday , 12 August 2020

VLLAZNIA, PĖRGATITJET E FUNDIT PĖR SKĖNDERBEUN

Ekipi i Vllaznisė ka hyrė tashmė nė fazėn e fundit tė pėrgatitjeve pėr ndeshjen e kėsaj fundjave, atė qė do tė luajė nė Korēė me Skėnderbeun. Ndonėse konsiderohet njė ndeshje shumė e vėshtirė, kuqeblutė e trajnerit Cungu do tė mundohen tė bėjnė mė tė mirėn e mundshme nė kėtė takim dhe pse jo, tė tentojnė edhe marrjen e njė rezultati pozitiv, ndonėse kjo duket shumė e vėshtirė. Nė dispozicion tė stafit teknik gjatė gjithė kėtyre ditėve kanė qenė tė gjithė futbollistėt me pėrjashtim tė Arbrit qė pritet t’i nėnshtrohet njė ndėrhyrje kirurgjikale nė gju.

Nga ana tjetėr, prej disa ditėsh, me ekipin nė stėrvitje ėshtė bashkuar edhe mbrojtėsi Erdenis Gurishta i dėmtuar rėndė nė kokė nė ndeshjen ndaj Laēit. Gjendja e tij tashmė ėshtė pėrmirėsuar ndjeshėm dhe mjekėt i kanė kėshilluar tė fillojė stėrvitjen por kuptohet qė pėr disa ditė, do tė jetė njė stėrvitje e lehtė, nė mėnyrė qė ai tė fillojė tė kapė ritmin e humbur. Sa i takon ndeshjes tė sė shtunės, ndonėse drejtuesit e Vllaznisė kanė shprehur rezervat e tyre pėr orarin e zhvillimit tė saj, pikėrisht nė orėn 19.00, duket se ai nuk do tė ndryshojė.

Megjithatė, ajo ēfarė mbetet ėshtė qė skuadra tė pėrgatitet ashtu si duhet pėr kėtė takim. Atmosfera nė rradhėt e futbollistėve duket shumė e mirė pas fitores sė fundit tė arritur nė Ballsh dhe tashmė edhe situata ėshtė mė e qetė pėr pjesėn e mbetur tė kampionatit, ēka do tė thotė se u lejohet edhe ndonjė hap i gabuar por gjithsesi trajneri Cungu ėshtė duke kėrkuar maksimumin nga lojtarėt nė ēdo seancė stėrvitore sepse kampionati ende nuk ka pėrfunduar.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NIS STƋRVITJEN NƋ MESJAVƋN E ARDHSHME

Vllaznia pritet tĆ« nisĆ« stĆ«rvitjen pĆ«r sezonin e ri mesjavĆ«n e ardhshme. Ishte menduar nĆ« …