Wednesday , 29 June 2022

Vllaznia perpara Apolonise me probleme demtimesh!

Ndeshja qė Vllaznia do tė luajė ditėn e dielė ndaj Apolonisė, konsiderohet shumė e rėndėsishme pėr kuqeblutė. Fakti qė luhet nė orėn 14.00 nė stadiumin “Loro Boriēi”, natyrisht qė favorizon shkodranėt megjithatė pėr ta nuk do tė jetė aspak e lehtė fitorja. Presioni qė po ushtrohet mbi trajnerin dhe zhurma e krijuar rreth skuadrės, sigurisht qė I kanė vėnė nėn presion edhe futbollistėt. Pėrpos kėsa, edhe pėr kėtė ndeshje, trajneri Raineri nuk do tė ketė tė gatshėm disa prej titullarėve.

Megjithatė lajmi I mirė ėshtė se sulmuesi Soza I ka lėnė pas problemet shėndetėsore qė ka patur dhe do tė jetė nė fushė ndaj fierakėve. Megjithatė njė tjetėr lojtar qė ka kaluar njė gjendje gripale ka qenė edhe mbrojtėsi Sykaj por ai duket se I ka lėnė pas megjithatė nėse do luajė apo jo, kjo do vendoset vetėm njė ditė para ndeshjes. E ndėrsa Sykaj ėshtė nė dyshim, dy futbollistė tė tjerė ėshtė e sigurtė se nuk do jenė nė fushė. Bėhet fjalė pėr mbrojtėsin e majtė Alis Baci qė ende vuan njė tėrheqje muskulare.

Ndėrkohė, nė stėrvitjen e djeshme ėshtė dėmtuar nė gju edhe mesfushori Arlind Kalaja.Dėmtimi I tij duket serioz megjithatė stafi mjekėsor do t’I bėjė njė ekzaminim tė specializuar nė Tiranė pėr tė verifikuar shkallėn e dėmtimit dhe kohėn sesa do tė qėndrojė pushim. Pavarėsisht kėtyre mungesave, Vllaznisė patjetėr qė I duhet fitorja nė kėtė takim. Nga ana tjetėr, drejtuesit e klubit janė duke menduar qė hyrja e tifozėve tė jetė falas pėr kėtė ndeshje megjithatė kjo do tė vendoset ditėn e shtunė.

Lexoni dhe kete

DAJAN SHEHI: U RIKTHEVA NƋ SHTƋPINƋ TIME TƋ DYTƋ

I ka mjaftuar njĆ« vit rrugĆ«tim nĆ«pĆ«r ShqipĆ«ri, pĆ«r tĆ« kuptuar se zgjedhja e tij …