Breaking News

VLLAZNIA PREZANTON EDHE KRESHNIK LUSHTAKUN

Kreshnik Lushtaku ėshtė njė tjetėr futbollist qė firmos me Vllazninė. Mesfushori 21 vjeēar kosovar ka nėnshkruar pėr dy vite me kuqeblutė dhe paraditen e sė martes ėshtė prezantuar para mediave. Si zakonisht nė tė tilla prezantime, pėrkrah blerjeve tė reja tė kėsaj skuadre, kanė qenė administratori Kalamishi dhe trajneri Zmijani qė kanė vlerėsuar paraqitjet e lojtarit nė dy javėt e stėrvitjes sė tij me skuadrėn dhe pėr kėtė arsye, ka ardhur edhe firma nė tė.

Ndėrkohė, vetė Lushtaku nė prononcimin e tij tė parė si futbollist i Vllaznisė ka shprehur kėnaqėsinė qė ėshtė pjesė e kėtij klubi me emėr por nga ana tjetėr ka lėnė tė hapur ndoshta edhe ndonjė mundėsi qė edhe i vėllai, Kushtrimi, tė jetė pjesė e kuqebluve edhe ai.

Me marrjen edhe tė Kreshnik Lushtakut shkon nė nėntė numri i blerjeve tek Vllaznia megjithatė nė ditėt nė vijim priten tė tjera lėvizje suprizė.

Lexoni dhe kete

UEFA VENDOS: KAMPIONATET E FUTBOLLIT DO TƋ RIFILLOJNƋ

PavarĆ«sisht shumĆ« lajmeve qĆ« kanĆ« qarkulluar sĆ« fundmi, UEFA ngulmon se duhet tĆ« tĆ« pĆ«rfundojnĆ« …