Wednesday , 2 December 2020

VLLAZNIA I RIKTHEHET STRVITJEVE N SHKODR

Vllaznia q nga pasditja e s hns ka nisur prgatitjet n Shkodr pr tu br gati pr ndeshjen e par t kampionatit, at ndaj Kuksit. Trajneri Armando Cungu sht shprehur I knaqur me mnyrn si shkuan prgatitjet trejavore n Berane t Malit t Zi, me prjashtim t faktit se nuk u arrit t gjendeshin lojtart e duhur n merkato.

 

Ndrkoh, e reja e strvitjes s djeshme ka qen rikthimi n strvitje srish I mesfushorit shkodran Arlind Kalaja. Trajneri Cungu ka qen kritik n lidhje me t duke thn se tani duhet t kap kohn e humbur.

Nga ana tjetr, I pranishm n kt seancn ka qen edhe sulmuesi ukrainas Oleksander Ivashenko q do t provohet kto dy dit tek Vllaznia megjithat shanset q ai t qndroj duken t pakta. Merkatoja e kuqebluve tani sht thuajse e mbyllur pavarsisht se jan edhe pak or n dispozicion pr t gjetur ndonj sulmues tjetr.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …