Vllaznia “shkon” per fitore ne Tirane

Pavarėsisht pesė humbjeve rradhazi nė kampionat, Vllaznia do tė kėrkojė tė marrė pikė nė ndeshjen e sė shtunės me Tiranėn. Fitorja e fundit me Kastriotin pėr kupė e ka rritur moralin e skuadrės e pėr kėtė arsye, trajneri Baldo Raineri nė konferencėn e sotme pėr shtyp ėshtė shprehur optimist pėr kėtė sfidė shumė tė rėndėsishme madje ka thėnė se objektivi do tė jetė marrja e fitores….Drejtuesit e klubit shkodran para kėsaj ndeshje nė fakt I kanė ofruar besim trajnerit duke thėnė se duhet tė vazhdojė I qetė punėn. Nė lidhje me kėtė ēėshtje, edhe vetė Raineri ėshtė shprehur I kėnaqur pėr marėdhėniet qė ka me kėta drejtues e kjo ėshtė njė garanci pėr tė ardhmen….Ekipi I Vllaznisė ėshtė nisur paraditen e sė premtes pėr nė Durrės ku do tė grumbullohet nė kėtė pragndeshje. Takimi me Tiranėn do tė luhet tė shtunėn pasditen nė orėn 17.00 nė stadimin “Qemal Stafa” pa tifozė, pėr shkak tė dėnimit qė mbetet ende nė fuqi pėr incidentin e ndodhur nė ndeshjen e fazės sė parė nė mes kėtyre dy ekipeve nė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARƋT E VLLAZNISƋ. PREMTON MBƋSHTETJE

VetĆ«m pak orĆ« pas zyrtarizimit tĆ« marrĆ«veshjes sĆ« bashkĆ«punimit nĆ« mes tij dhe BashkisĆ« ShkodĆ«r …