Saturday , 24 October 2020

Vllaznia shpall Non Grata tifozet e tiranes

Vllaznia i ka shpallur non grata tifozt e Tirans dhe pr kt arsye, i ka krkuar Federats Shqiptare t Futbollit por edhe Drejtoris s Policis t Qarkut Shkodr, q t mos e marrin prsipr ardhjen e ktyre tifozve n Shkodr ditn e diel pr t shmangur ndonj incident tjetr t mundshm n mes dy tifozrive.

Historia e prplasjes n mes tyre n ndeshjen e shtatorit t luajtur n Loro Borii q solli m pas edhe dnimin e t dy klubeve pr t luajtur disa ndeshje pa tifoz, ka mbetur ende e freskt n mendjen e shum tifozve t dy skuadrave q ndoshta duan t marrin hak ndaj njra- tjetrs n sfidn e s diels. Por pr ti paraprir ksaj gjje, klubi shkodran i ka krkuar institucioneve prkatse q t mos lejojn ardhjen e tifozve bardheblu. N fakt kjo pritet q t mos ndodh sepse klubi Tirana nuk ka paguar n dy ndeshjet e fundit pagesn e duhur n arkn e Federats pr rikthimin e tifozve dhe pr kt arsye, ata nuk mundet dot t jen t pranishm ditn e diel n Shkodr.

Vllaznia nga ana tjetr i ka krkuar Federats q t ndryshoj edhe orarin e zhvillimit t ksaj ndeshje e cila sht planifikuar pr n orn 17.00 pr ta spostuar pr n orn 14.00 megjithat n fund institucioni i futbollit shqiptar ka vendosur prfundimisht q kjo ndeshje t luhet ditn e diel n orn 17.00. Pavarsisht ktij fakti, n fakt nuk pritet t ket ndonj interes t madh t tifozris pr kt ndeshje, kjo nisur edhe nga katr humbjet e fundit t psuara nga Vllaznia e kjo u pa edhe n ndeshjen e fundit pr kup me Kuksin ku nuk ishin m shum se 400- 500 tifoz.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …