VLLAZNIA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPĖRISĖ NĖ ATLETIKĖ

Vllaznia nė atletikė ka arritur objektivin e rradhės duke u shpallur kampione e Shqipėrisė edhe pėr vitin 2015. Ky ka qenė verdikti i kampionatit kombėtar tė zhvilluar pėr dy ditė me rradhė nė Tiranė dhe nė tė cilin kanė marrė pjesė sportistėt dhe ekipet mė tė mira tė vendit, madje edhe tė Kosovės. Megjithatė atletėt shkodranė kanė dominuar nė shumė prej disiplinave sportive duke i dhėnė pikėt e duhura qė Vllaznia tė shpallet kampione edhe pėr kėtė vit dhe ajo ēka ėshtė mė e rėndėsishmja, ky tė jetė titulli i shtatė rradhazi kampion pėr tė. Njėri nga trajnerėt e kėtij ekipi, pikėrisht Fatjon Serhati, nė njė intervistė pėr televizionin Rozafa, ėshtė shprehur i kėnaqur me arritjen e kėtij suksesi tė rradhės.

Puna e tij dhe e trajnerėve tė tjerė, Albert Marashi, Vildan Tufi dhe Dorian Tafa kėsisoj ėshtė shpėrblyer me sukses ndėrkohė qė pėr t’u evidentuar edhe titujt kampion si individ tė sportistėve Mario Shestani, Lulėzim Ēengeli, Izmir Smajlaj, Durjon Idrizaj, Bledar Mesi dhe Dhimitri Jorgos.

 

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ME MUNGESA DREJT KORƇƋS PƋR TƋ MARRƋ FITOREN

Pas fitores me LuftĆ«tarin dhe ndalesĆ«s sĆ« Bylisit me Partizanin, diferenca e VllaznisĆ« me ballshiotĆ«t …