Saturday , 8 August 2020

Vllaznia, s’ka mbledhje te bordit mbikeqyres

Ndonėse pritej qė kėtė tė hėnė tė kishte njė mbledhje tė Bordit Mbikėqyrės tė klubit tė futbollit Vllaznia, kjo nuk ka ndodhur. Arsyeja siē merret vesh ėshtė se jo tė gjithė anėtarėt e tij ndodhen aktualisht nė Shkodėr sepse dy prej tyre ndodhen jashtė vendit. Dhe qė nė fillim Bordi i ri i klubit ka vendosur njė rregull qė mbledhjet do tė zhvillohen nė momentin kur tė jenė tė pranishėm tė gjithė anėtarėt. Por pėrveēse nuk ėshtė mbledhur sot, pritet qė tė mos ketė as tė martėn mbledhje tė tij.

Tė mėrkurėn ndėrkohė do tė zhvillohet mbledhja e Kėshillit Bashkiak ku do tė miratohet buxheti i Bashkisė por njėkohėsisht edhe buxheti pėr klubin e futbollit dhe kjo do tė thotė se nuk do tė ketė mbledhje tė Bordit. Nė opinionin sportiv shkodran ėshtė pritur me shumė kėrshėri mbledhja e tij sepse mund tė kishte vendime pėr shkarkim tė trajnerit Raineri apo tė drejtorit sportiv Grima.

Tė paktėn kėshtu deklarohej por nė fakt, burime pranė Bordit Mbikėqyrės tė klubit kanė bėrė tė ditur se detyra e kėtij organizmi nuk ėshtė kurrsesi shkarkimi i kėtyre dy personave. Ata kanė nė dorė vetėm administratorin e klubit qė mund ta shkarkojnė nėse konstatojnė shkelje nė punėn e tij. Nė kėtė mėnyrė, gjėrat tashmė duket se do tė vazhdojnė nė kėtė mėnyrė pa ndonjė vendim. Fitorja me Apoloninė ka qetėsuar shumė gjėra dhe njė tjetėr fitore kėtė fundjavė me Elbasanin do tė mbyllė tė gjithė zhurmėn e krijuar rreth Vllaznisė.

Lexoni dhe kete

ATLETIKƋ/ VLLAZNIA FITON KUPƋN E 12-tĆ« RADHAZI

Atletika shkodrane e ka nisur serinĆ« e aktiviteteve tĆ« rĆ«ndĆ«sishme kombĆ«tare me triumf duke dominuar …