Monday , 17 January 2022

VLLAZNIA, STĖRVITJA NIS ME SHUMĖ MUNGESA

Vllaznia ka nisur me pėrgatitjet pėr sezonin e ri futbollistik teksa pasditen e sė hėnės ka zhvilluar edhe seancėn e parė stėrvitore nėn drejtimin e stafit teknik. Ajo qė ka rėnė nė sy ka qenė mungesa e disa futbollistėve. Kėshtu pėrveē Demės e Bacit qė tashmė kanė ndėrprerė kontratėn me kuqeblutė, ka munguar edhe Hajdari, futbollist  tė cilit i ka mbaruar kontrata dhe klubi duket se nuk ka ndėr mend tė rinovojė me tė. Krejt ndryshe situata me Likėn, Shtubinėn e Tafilin tė cilėt ndonėse flitet se do tė tė largohen nga skuadra, ata kanė dalė nė stėrvitje dhe pritet tė jenė pjesė e saj edhe nė sezonin e ri. Ndėrkohė, nė stėrvitjen e djeshme ka munguar mbrojtėsi Gocaj i cili nuk ka lajmėruar askėnd dhe nuk dihet pse ka ndodhur kėshtu. Ka munguar edhe mbrojtėsi tjetėr Sykaj por ai ka marrė leje sepse ndodhet aktualisht nė Itali. Nė kėtė situatė, me njė mungesė tė disa titullarėve, ende nuk ėshtė e qartė se cila do tė jetė e ardhmja e Vllaznisė. Ajo qė ėshtė e nevojshme padyshim ka tė bėjė me ardhjen e lojtarėve tė tjerė. Flitet se drejtuesit e klubit janė nė bisedime me disa futbollistė por kuptohet qė pa mbaruar zgjedhjet e pushtetit lokal, nuk pritet ndonjė lėvizje. Kuqeblutė do tė vazhdojnė stėrvitjen  me tre seanca kėtė javė ndėrkohė qė javėn tjetėr do ketė katėr seanca dhe kėshtu do vazhdohet derisa skuadra tė niset pėr fazėn pėgatitore nė Mal tė Zi nė mesin e muajit korrik .

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NISET PƋR STƋRVITJE DREJT ULQINIT

Vllaznia Ć«shtĆ« nisur paraditen e sĆ« mĆ«rkurĆ«s drejt Ulqinit ku do tĆ« stĆ«rvitet pĆ«r pak …