Monday , 25 January 2021

VLLAZNIA TĖ SHTUNĖN MIQĖSORE ME BESĖLIDHJEN

Mungesa e ndeshjeve miqėsore nė Ulqin, ka detyruar stafin e Vllaznisė tė mendojė pėr njė ndeshje testuese nė ditėt nė vijim, pikėrisht nė prag tė ndeshjes sė parė tė kėtij viti, atė me Kukėsin qė do tė luhet javėn e ardhshme nė Shkodėr. Nga sa mėsohet, ditėn e shtunė kuqeblutė do tė luajnė njė ndeshje miqėsore me ekipin e Besėlidhjes.

Ajo qė mbetet pėr t’u saktėsuar ėshtė vendi se ku do tė zhvillohet kjo ndeshje, nė Shkodėr apo nė Lezhė. Ideja e stafit teknik ėshtė ta luajė kėtė miqėsore nė njė fushė me bar natyral por kjo do tė varet nga kushtet atmosferike tė ditės sė shtunė. Nė kėtė miqėsore do tė vendoset pėrfundimisht edhe fati i mbrojtėsit senegalez me pasaportė belge Lendri Mulemo. Ky i fundit, pas provės disaditore nė Ulqin, ka mbėrritur edhe nė Shkodėr dhe do tė qėndrojė edhe dy ditė pėr t’u vendosur mė pas pėr tė.

Trajneri Cungu ka bėrė tė ditur se tashmė e ka njė ide tė qartė pėr fatin e kėtij lojtari megjithatė do tė vendosė pėrfundimisht pas ndeshjes me Besėlidhjen. Pėrveē Mulemos, nė stėrvitjen e sotme tė ekipit tė Vllaznisė nuk ėshtė vėrejtur asnjė futbollist tjetėr i ri. Pavarėsisht se ka zėra pėr ardhjen e ndonjė lojtari tjetėr nė provė, deri mė tani kjo nuk ėshtė realizuar. Nė kėto kushte, stafi teknik ėshtė duke i bėrė planet me kontigjentin aktual tė futbollistėve, me tė cilin do tė tentojė tė bėjė sa mė mirė nė kampionat dhe po ashtu edhe nė Kupėn e Shqipėrisė.

Lexoni dhe kete

TƋ DIELƋN NƋ “LORO BORIƇI”, VLLAZNIA – KASTRIOTI, BRDARIƇ & MARKU: DUHET KUJDES, NA DUHET TA FITOJMƋ KƋTƋ NDESHJE

Kjo e shtunĆ« do tĆ« mbetet gjatĆ« nĆ« kujtesĆ«n e trajnerit tĆ« VllaznisĆ« Thomas BrdariƧ. …