Saturday , 15 August 2020

VLLAZNIA TË SHTUNËN MIQËSORE ME EKIPIN U-19

Kampionatet kryesore të futbollit shqiptar si ai I kategorisë Superiore, I kategorisë së parë apo dhe ato të moshave, këtë fundjavë nuk do t’I luajnë ndeshjet e tyre të rradhës për shkak të angazhimeve të ekipeve tona kombëtare në ndeshjet zyrtare apo dhe miqësore. Në këtë kontekst shumë prej ekipeve të Superligës e kanë shfrytëzuar këtë fundjavë për të zhvilluar ndeshje miqësore dhe kështu ka vepruar edhe ekipi I Vllaznisë. Stafi teknik I saj ka vendosur që pasditen e së shtunës të luajnë një ndeshje ndaj ekipit U19 të Akademisë së këtij klubi. Ky takim do të luhet në orën 15.00 në fushën e kompleksit sportiv “Hasaj” dhe do t’u shërbejë trajnerëve Jonuz dhe Zmijani për të parë ekipet e tyre në prag të ndeshjeve të rradhës.

Me shumë të ngjarë tek kuqeblutë e rritur më shumë hapësirë në këtë miqësore do të kenë lojtarët e stolit të cilët do të kërkojnë t’I tregojnë edhe njëherë stafit teknik vlerat e tyre dhe për t’I thënë se janë të gatshëm në çdo moment që do t’I kërkohet të aktivizohen në fushë.Tek ekipi I parë I Vllaznisë ka nisur puna për të përgatitur takimin e rradhës, atë që do të luajë fundjavën tjetër ndaj Partizanit në Shkodër.

Momenti që po kalojnë kuqeblutë është shumë I mirë pas fitores me Kukësin dhe tashmë ata e shohin veten në krye të renditjes. Në këto rrethana do të kërkojnë të mos e lëshojnë atë, edhe ngaqë kalendari I ndeshjeve të ardhshme nuk është shumë I favorshëm. Po ashtu, pritet që në shkallët e stadiumit të ketë shumë tifozë të cilët do ta mbështesin Vllazninë për të marrë një fitore të vlefshme ndaj skuadrës së kuqe.

Lexoni dhe kete

ATLETI HELDI VALIKAJ, 3 TROFE BRENDA NJË DITE

Kampionati kombëtar i atletikës për të rritur që u zhvillua dy ditë më parë në …