VLLAZNIA- TEUTA TË DIELËN ORA 17.00 NË “LORO BORIÇI”

Fitorja e Vllaznisë në Lushnjë ka rritur entuziasmin në kampin shkodran. Ka qenë një ndeshje jetike e cila duhej fituar patjetër dhe tashmë që kjo është arritur, të gjithë duken disi më të qetë. Qetësi që në fakt ka vlejtur deri në mesditën e së hënës sepse më pas ka nisur puna dhe përgatitjet për sfidën e rradhës, atë që do të luhet me Teutën. Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar orën 17.00 të ditës së dielë për zhvillimin e këtij takimi në stadiumin “Loro Boriçi”.

Vllaznia pas javës së 19-të vërtetë e ka lënë poshtë në renditje ekipin durrsak por të mos harrojmë se ai ka qenë “macja e zezë” gjatë gjithë këtyre viteve të fundit për kuqeblutë. Shpeshherë madje Teuta ka fituar edhe në Shkodër. Jo më kot, trajneri Gjoka do të mundohet ta mbajë skuadrën e tij të karikuar si duhet dhe larg vëmendjes së opinionin por edhe të mediave gjatë këtyre ditëve.  Diçka pozitive është padyshim gatishmëria e të gjithë lojtarëve për këtë takim.

Rikthehen nga skualifikimi Çinari e Krymi ndërkohë që nuk ka futbollistë me kartona për këtë javë. Ashtu siç nuk duket të ketë probleme edhe me dëmtimet. Kjo do të jetë diçka e mirë sepse stafi teknik do të ketë mundësi të hedhë në fushë formacionin më të mirë dhe po ashtu, të ketë edhe alternativa serioze në pankinë. Qëllimi i vetëm padyshim që është marrja e fitores në këtë takim. Vetëm kështu, Vllaznia mund të shkojë gradualisht drejt arritjes së objektivit megjithatë deri atëherë ka edhe shumë rrugë dhe duhet edhe shumë suksese të tjera.

Lexoni dhe kete

RROTANI: VENDI I 5-të NË EUROPË SUKSES PËR BURRAJN

Të renditesh i pesti në mes sportistëve nga 51 shtete të Europës është një rezultat …