VLLAZNIA “THYHET” NĖ DURRĖS. MUNDET 0-1 NGA TEUTA

Tė mundėsh Skėnderbeun nuk ėshtė gjithēka pėr Vllazninė. U mendua se entuziasmi I asaj fitoreje, do tė ndikonte tek skuadra edhe pėr ndeshjen e rradhės nė Durrės por nuk ka ndodhur kėshtu. Teuta vendase ka fituar 1-0 ndonėse me njė lojė jobindėse por ka arritur tė marrė tre pikėt e fitores. Takimi ka nisur shumė keq pėr kuqeblutė qė gjenden pėrballė njė presioni tė madh tė vendasve tė cilėt krijojnė dy- tre raste tė pastra shėnimi nė 10 minutat e para, pėr tė mbėrritur tek goli I vetėm I ndeshjes I shėnuar nė minutėn e 11-tė. Njė top I krosuar nga e djathta, nuk largohet nga mbrojtėsit dhe pėrfundon ndoshta pa dashje nė kėmbėt e brazilianit Xhonatan dhe shkon nė rrjetė.

Futbollistėt e Vllaznisė shokohen megjithatė nuk heqin dorė nga ndryshimi I situatės. Me kalimin e minutave, ata marrin frenat e lojės nė dorė dhe krijojnė raste tė pastra shėnimi me anė tė Ēinarit, Kalajės e Bardullės por nuk arrijnė ta thyejnė portierin Moēka. Pjesa e parė mbyllet me avantazhin e vendasve. Nė tė dytėn, trajneri Cungu largon nga fusha kosovarin Ahmeti dhe aktivizon sulmuesin Dibra duke shtuar fuqinė goditėse pėr tė kėrkuar me ēdo kusht tė paktėn barazimin. Dhe do tė jetė pikėrisht Dibra ai qė do tė godiste edhe shtyllėn e djathtė pingule tė portės sė Teutės por pa e ēuar dot topin nė rrjetė.

Nė minutat e fundit, shkodranėt luajnė edhe me tre sulmues por sėrish nuk ka gol. Ata dalin tė mundur nga “Niko Dovana” nė njė ndeshje qė nuk duhej kurrsesi ta kishin humbur pėr nga mėnyra si u zhvillua loja. Megjithatė, me kėtė humbje, ata sėrish u kthyen me kėmbė nė tokė dhe tashmė duhet tė fillojnė pėr pėrballjen e kėsaj jave me Partizanin nė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …