Friday , 17 September 2021

VLLAZNIA U-16 BARAZIM 1-1 ME LOKOMOTIVĖN E MOSKĖS

Ekipi U-16 i Akademisė Vllaznia ėshtė duke marrė pjesė nė njė turne tė rėndėsishėm ndėrkombėtar futbolli qė po zhvillohet nė Ulqin. Ky turne organizohet nga Federata malazeze pas aprovimit tė FIFA-s dhe nė tė marrin pjesė shumė ekipe nga vende tė ndryshme tė Europės. Pas fitores nė takimin e parė me Otrant tė Ulqinit, dje ekipi shkodran ka luajtur ndaj Lokomotivės sė Moskės.

Para fillimit tė ndeshjes, ėshtė ekzekutuar himni shqiptar dhe ai rus e mė pas ka nisur ndeshja. Ndonėse Vllaznia ka mė shumė raste shėnimi, janė rusėt e Lokomotivės ata qė nė fund tė pjesės sė parė arrijnė tė shėnojnė pas njė kundėrsulmi tė shpejtė. Nė fillimin e pjesės sė dytė,kuqeblutė arrijnė tė barazojnė pas njė autogoli tė njė mbrojtėsi kundėrshtar dhe pavarėsisht pėrpjekjeve tė tė dy ekipeve, nuk ka patur gola tė tjerė. Trajneri i ekipit shkodran Elvis Ligataj ėshtė shprehur i kėnaqur pėr paraqitjen e ekipit tė tij dhe ka theksuar se ai ka objektiva pėr t’i shkuar deri nė fund kėtij turneu.

Pėr tė ndjekur ndeshjen ndaj Lokomotivės sė Moskės, tė pranishėm nė Ulqin kanė qenė tė gjithė drejtuesit e klubit Vllaznia por edhe ata tė Akademisė tė cilėt po i kushtojnė njė vėmendje tė madhe promovimit tė futbollistėve dhe ekipeve tė tyre tė Akademisė.

Lexoni dhe kete

BOKS/ VLLAZNIA SYNON TITULLIN E 24-tƫ KAMPION

Do tĆ« nisĆ« pasditen e sĆ« enjtes kampionati kombĆ«tar i boksit pĆ«r tĆ« rritur. Federata …