VLLAZNIA U-16 FITON 1-0 MIQSOREN ME MLLADOST

Vllaznia U-16 vazhdon t zhvilloj ndeshje miqsore ndrkombtare. Pas pjesmarrjes n turneun e FIFA-s q u zhvillua n Mal t Zi pak dit m par, dje ajo ka zhvilluar nj tjetr miqsore. Kt her ndaj Mlladost t Podgorics, takim ky i luajtur n fushn sportive Reshit Rusi. Skuadra shkodrane ka arritur ta fitoj kt takim me rezultatin 1-0 me gol t shnuar n pjesn e par nga sulmuesi Lisaj. Pr trajnerin Elis Legata e rndsishme sht shansi q po u jepet nga drejtuesit e klubit ktyre t rinjve pr t marr nj prvoj t till n ballafaqimet me ekipet e huaja…

Brezi i lojtarve t ekipit U-16 konsiderohet nj nga m me perspektiv i klubit Vllaznia dhe jo m kot, syt e drejtuesve t klubit jan fokusuar tek ata dhe pr kt arsye, po organizohen t gjitha kto takime n mnyr q kta futbollist t marrin prvojn e duhur pr tu ndjer si t barabart edhe me bashkmoshatart e vendeve t tjera t Rajonit dhe t Europs.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMË PRANË TITULLIT KAMPION

Tjetër fitore e Vllaznisë në futboll për femra. Pasditen e së martës ajo ka fituar …