Saturday , 18 March 2023

VLLAZNIA U-17 HUMB 0-1 FINALEN ME FLAMURTARIN

Vllaznia U-17 nuk ka mundur dot t shpallet kampione e Shqipris pr sezonin 2014-2015. N ndeshjen finale t luajtur ditn e djeshme n Tiran, ajo sht mundur me rezultatin 1-0 nga Flamurtari q ksisoj sht skuadra kampione pr kt edicion futbollistik pr kt grupmosh. Takimi sht shoqruar me rivalitet dhe fillimi ka qen shum I mir pr kuqeblut t cilt kan patur dy- tre raste shnimi n minutat e para t ndeshjes, por nuk ia kan dal dot ta drgonin topin n rrjetn kundrshtare. At q nuk e ka br Vllaznia, e bri Flamurtari I cili n minutn e 36-t ka arritur t shnoj golin e vetm t ndeshjes, nj gol mse I evitueshm nga portieri shkodran q ka gabuar n zotrimin e topit I cili m pas prfundoi n rrjet.

N pjesn e dyt, presioni I skuadrs s drejtuar nga trajneri Alban Volumi pr t shnuar sht rritur megjithat futbollistt e saj kan qen t pafat teksa n nj moment topi ka goditur edhe shtylln por pa prfunduar dot n rrjet. N kt mnyr, krejt ndeshja sht mbyllur me fitoren 1-0 t Flamurtarit I cili ksisoj sht shpallur kampion I Shqipris pr kt sezon.

Vllaznia nga ana tjetr, mjaftohet me faktin q doli n finale. Kuptohet q me pak kujdes mund t kishte qen edhe kampione megjithat sezoni q ka zhvilluar kt vit ka qen shum I mir. Ekipet e Akademis Vllaznia n kt mnyr nuk kan arritur me asnjrn grupmosh t shpallen kampion pr kt sezon por gjithsesi kan qen protagonist me lojrat e zhvilluara dhe mbi t gjitha me elementin cilsor q po nxjerr pr ekipin e par.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË KËRKIM TË FITORES SË PARË NDAJ EGNATIAS

Pas 2 fitoreve radhazi në ndeshjet e fundit, Vllaznia do të luajë një transfertë delikate …