VLLAZNIA U-19 “DĖRRMON” 5-1 TIRANĖN E HAFIZIT

Java e fundit e kampionateve tė moshave ka qenė e mbarė pėr dy ekipet e Akademisė Vllaznia qė kanė fituar respektivisht ndaj ekipeve tė Tiranės dhe Partizanit nė dy ndeshje me shumė emocione. Interesant ka qenė takimi i 19 vjeēarėve shkodranė ndaj bardhebluve tė drejtuar nga Astrit Hafizi. Kėta tė fundit kanė fituar njė 11-metėrsh qė ėshtė pritur nga portieri Sherri.

Mė pas, kanė qenė vendasit qė kanė shėnuar dy gola rradhazi me anė tė Blinishtės dhe Pusit ndėrsa mė pas ka qenė Tirana qė ka shėnuar sėrish me 11-metėrsh duke ngushtuar shifrat. Por nė fundin e pjesės sė parė, Pusi ka shėnuar njė tjetėr gol dhe pjesa e parė ėshtė mbyllur nė shifrat 3-1. nė pjesėn e dytė ka vazhduar dominimi i ekipit shkodran qė arrin tė shėnojė edhe dy gola tė tjerė me anė tė Blinishtės dhe Balės duke bėrė kėshtu qė i gjithė takimi tė mbyllej me rezultatin e thellė 5-1 nė favor tė Vllaznisė. Me kėtė trepikėsh, ekipi i trajnerit Elvin Beqiri ėshtė ngjitur nė kuotėn e 50 pikėve duke mbajtur sėrish vendin e tretė nė renditje, vetėm dy pikė larg ekipeve qė mbajnė vendet e para, Partizanit dhe Shkėndijės.

Ndėrkohė nė takimin e 17 vjeēarėve nė mes Vllaznisė dhe Partizanit, ai nuk ka nisur mirė pėr vendasit sepse janė tė kuqtė qė shėnojnė tė parėt. Megjithatė djemtė e drejtuar nga trajneri Nefail Zhejani nuk heqin dorė dhe arrijnė tė pėrmbysin shifrat, fillimisht duke barazuar me anė tė Mehjes dhe mė pas duke shėnuar edhe golin e fitores nga Palushani dhe i gjithė takimi nė kėtė mėnyrė ėshtė mbyllur nė shifrat 2-1 pėr Vllazninė qė mban sėrish vendin e tretė nė renditje.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ME MUNGESA TƋ SHUMTA DREJT GJIROKASTRƋS

Sfida e rradhĆ«s pĆ«r ekipin e VllaznisĆ« Ć«shtĆ« ajo qĆ« do tĆ« luajĆ« pasditen e …