Sunday , 29 November 2020

VLLAZNIA U-19 FITON 4-2 NDAJ INTERNACIONALIT

Vllaznia U-19 e ka nisur me fitore ecurin e saj n kt gjysm t dyt t kampionatit. N takimin e luajtur n Shkodr, ajo ka fituar me rezultatin 4-2 ndaj Internacionalit. Mbrojtsi Enes Isufi do t zhbllokonte shifrat q n minutn e 11-t kur kaloi n avantazh kuqeblut. Por kur pritej goli i dyt, do ishin miqt q do t barazonin shifrat n minutn e 30-t me an t Currit. Pjesa e par do t mbyllej ksisoj n shifrat 1-1. N t dytn do t shikonim nj loj krejt tjetr t vendasve.

Ata kan arritur t shnojn golin e dyt me an t sulmuesit Belajdi Pusi n minutn e 47-t ndrkoh q pak minuta m von do t ishte Palushani q do qetsonte stafin teknik me golin e tret. Gjithsesi shkodrant nuk do t ndalen. Pusi do t shnonte edhe golin e katrt dhe ndonse ema do t shnonte golin e dyt pak minuta para fundit, kjo gj nuk ndikoi n fitoren e Vllaznis. Me kt trepiksh, kuqeblut e drejtuar nga trajnert Beqiri e Kai jan ngjitur n kuotn e 30 pikve duke qen n mes ekipeve t kreut t renditjes.

Krejt ndryshe ka qen ecuria e ekipit tjetr t Akademis Vllaznis. 17 vjeart kan br nj hap t gabuar n ndeshjen e djeshme, at t luajtur n “Reshit Rusi” ndaj Internacionalit q drejtohet nga trajneri shkodran Elvis Plori. Ajo sht mundur me rezultatin 0-2 por duhet thn se ka qen nj takim shum i dobt i kuqebluve, ndoshta m i dobti i tyre gjat ktij sezoni. Ata nuk kan arritur dot t dalin n lojn e tyre dhe pr rrjedhoj ka ardhur edhe humbja. Por pavarsisht ksaj humbje, Vllaznia U-17 ndodhet srish n vendin e par n renditje dhe tashm i duhet t mendojn pr finalen e Kups s Shqipris q do t luhet ditn e enjte n Elbasan ndaj Tirans dhe ku objektivi sigurisht q sht fitimi i ktij trofeu.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-19 MUND 0 – 8 DINAMON, E PARA NË RENDITJE

Tjetër fitore në kampionat për Vllaznia U19 që vijon të kryesojë e vetme renditjen e …