Saturday , 24 October 2020

VLLAZNIA U-19 MUND 2-0 KAMPIONT E PARTIZANIT

Vllaznia U-19 ka arritur nj tjetr fitore n kampionat, por fitorja e ksaj jave merr edhe m shum vlera sepse sht arritur ndaj skuadrs kampione n fuqi t ksaj grupmoshe- Partizanit. N ndeshjen e luajtur n fushn sportive Reshit Rusi, shkodrant 19 vjear kan fituar me rezultatin e pastr 2-0. Por jo vetm ky rezultat, edhe loja gjat 90 minutave ka folur trsisht pr futbollistt e drejtuar nga trajnert Edmond Doi dhe Albert Kai. N pjesn e par pr ta ka shnuar sulmuesi Rubin Hebaj q ka shfrytzuar mjaft mir nj top t ardhur nga Vecaj dhe me nj gjuatje t fort, ka drguar topin n rrjet. Ndrkoh n pjesn e dyt ka qen mesfushori Sinisha Rajeviq i cili pas nj goditje kndi, ka goditur sakt me kok duke shnuar edhe golin e dyt dhe t fundit t ksaj ndeshje. Me fitoren e djeshme Vllaznia U-19 sht ngjitur n kuotn e 22 pikve duke mbajtur vendin e tret n renditje

Ndrkoh Vllaznia U-17 nuk ka shkuar m shum sesa barazimi 1-1 po ndaj ekipit t Partizanit t ksaj grupmoshe. Ajo n fakt ka kaluar e para n avantazh q n minutn e 6-t me an t Parubit q shfrytzon mjaft mir nj top t ardhur n zon dhe arrin ta kaloj mbi portierin duke e drguar n rrjet. Por avantazhi i kuqebluve nuk do t zgjaste shum. Dy minuta m von, lojtart miq do t barazonin rezultatin pas ekzekutimit perfekt t nj goditje dnimi. M pas, megjith prpjekjet e t dy ekipeve, nuk do t kishte gol tjetr. Me pikn e marr dje, Vllaznia U-17 sht ngjitur n kuotn e 20 pikve dhe mban vendin e tret n renditje.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …