Wednesday , 25 November 2020

VLLAZNIA U-19 NĖ VEND TĖ DYTĖ. PLAY OFF-i MĖ PRANĖ

Edhe dy fitore tė tjera kanė arritur ekipet e Akademisė Vllaznia nė ndeshjet e vlefshme pėr javėn e 24-tė tė kampionateve respektive. Ekipi U-19 ka pritur nė Shkodėr ekipin e Olimpikut ndėrsa U-17 ka pritur Briansin nė “Reshit Rusi”. Sigurisht qė fitorja e ekipit tė tė rinjve, i drejtuar nga Elvin Beqiri merr edhe mė shumė rėndėsi ngaqė me kėtė trepikėsh, Vllaznia U-19 ėshtė ngjitur nė vendin e dytė nė renditje.

Gjithsesi, fitorja e djeshme me Olimpikun nuk ka qenė e lehtė, madje tė dy golat janė shėnuar vetėm nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, respektivisht nga ana e sulmuesit Pusi dhe e mesfushorit Zogaj duke bėrė qė ndeshja tė mbyllej me rezultatin 2-0. Nė kėtė takim, ekipi shkodran ka patur disa mungesa tė rėndėsishme nė formacion megjithatė e rėndėsishme ėshtė qė ky takim u fitua dhe me kėtė trepikėsh, Vllaznia ėshtė ngjitur nė kuotėn e 53 pikėve duke mbajtur tashmė vendin e dytė. Ky vend e ēon atė nė zonėn e plej- ofit por pėr ta mbajtur kėtė vend, asaj i duhet patjetėr qė tė marrė pikė ditėn e dielė ndaj Partizanit, qė ėshtė edhe rivali direkt i saj.

Ndėrkohė, edhe Vllaznia U-17 ka fituar nė takimin e rradhės ndaj Brians me tė njėjtin rezultat 2-0. Edhe nė kėtė takim, vendasit kanė patur vėshtirėsi nė gjetjen e golit megjithatė nė pjesėn e dytė kanė shėnuar dy herė Parubi dhe Rexhepi duke i dhėnė kėsisoj fitoren kuqebluve tė trajnerit Zhejani. Me kėtė fitore, ky ekip ėshtė ngjitur nė kuotėn e 44 pikėve duke mbajtur sėrish nė vendin e tretė nė renditje por duke qenė shumė larg zonės sė plej- ofit. Megjithatė nė javėt e mbetura tė kampionatit do tė kėrkohet njė paraqitje e mirė e ekipit nė mėnyrė qė tė evidentohen edhe lojtarėt e tij.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA SYNON FITOREN EDHE ME TEUTƋN

Festa e fitores ndaj TiranĆ«s Ć«shtĆ« lĆ«nĆ« pas nĆ« kampin shkodran dhe tĆ« gjithĆ« duken …