VLLAZNIA, VIJNĖ PŹR PROVĖ LUSHTAKU DHE IVIĒIĒ

Vllaznia e ka fituar edhe miqėsoren e dytė nė pėrgatitoren e Sllovenisė teksa ka mundur ekipin e Celjes me rezultatin  1-0 me golin e mbrojtėsit malazez Cicmil megjithatė trajneri Zmijani dhe drejtuesit e klubit, po kėrkojnė tė pėrforcojnė skuadrėn me tė tjerė lojtarė cilėsorė.

Kėshtu, ditėn e djeshme janė bashkuar me tė nė stėrvitje edhe dy futbollistė tė tjerė. Bėhet fjalė pėr mesfushorin kosovar Kreshnik Lushtaku dhe mbrojtėsi kroat Tomislav Iviēiē. I pari ėshtė 20 vjeē dhe ndonėse luan si mesfushor I djathtė nė kampionatin e fundit kosovar duke luajtur me ekipin  e Trepēes, ka arritur tė shėnojė 12 gola duke qenė njė nga golashėnuesit mė tė mirė. Ai do tė qėndrojė pėr disa ditė nė provė dhe mė pas do tė jetė stafi teknik qė do tė vendosė pėr tė. Nga ana tjetėr, mbrėmė vonė ka mbėrritur nė kampingun kuqeblu nė Dravograd edhe mbrojtėsi kroat Tomislav Iviēiē. Ai ėshtė 28 vjeē, luan si mbrojtės qendre dhe do tė tentojė tė firmosė me Vllazninė.

Nga sa merret vesh, pėrveē kėtyre dy futbollistėve nė ditėt nė vijim, me skuadrėn do tė bashkohen edhe tė tjerė futbollistė dhe ideja ėshtė qė deri nė fundin e merkatos, tė firmosin me kuqeblutė edhe 3-4 lojtarė tė tjerė nė mėnyrė qė skuadra tė kompletohet ashtu si duhet pėr ta pėrballuar me sukses sezonin e ri.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …