VLLAZNIA, VJEN PĖR PROVĖ EDHE SULMUESI SERB SOTIROVIĒ

Tafili ka mbėrritur tek Vllaznia dhe ka firmosur me tė, por merkatoja e saj nuk mund tė konsiderohet e mbyllur. Drejtuesit e klubit nė bashkėpunim me stafin teknik po shohin mundėsinė tė gjejnė edhe ndonjė lojtar tjetėr cilėsor. Pikėrisht pėr kėtė, po provohen disa futbollistė. Tre prej tyre kanė qenė tė pranishėm nė seancėn e sotme. Bėhet fjalė pėr sulmuesin serb Vuk Sotiroviē. Ai ėshtė 32 vjeē dhe ka njė pėrvojė tė madhe sepse ka luajtur me shumė skuadra, sė fundi nė Singaporin e largėt dhe tashmė do jetė nė dorėn e trajnerit Cungu pėr tė vendosur nėse do tė qėndrojė apo jo.

Pėrveē tij ka ardhur dhe ėshtė nė provė edhe mesfushori me origjinė shqiptare por qė ka jetuar nė Suedi, Eduard Zhuta. Ai ka luajtur disa ndeshje me kombėtaren U-21 tė Maqedonisė dhe ka ardhur me idenė pėr tė firmosur kontratė me Vllazninė nėse bind stafin e saj. Megjithatė, me ardhjen tashmė tė Tafilit, vėshtirė se ai do qėndrojė sepse tė dy futbollistėt luajnė nė tė njėjtin pozicion, atė tė mesfushorit tė qendrės.

Ndėrkohė, nė stėrvitje ka vazhduar tė jetė edhe mbrojtėsi 19 vjeēar shqiptaro- malazez Ronaldo Rudoviē. Tė dhėnat e tij duken shumė tė mira prandaj trajneri I kuqebluve ka dashur ta shohė me kujdes edhe pėr disa ditė nė stėrvitje para se tė vendosė pėr t’I bėrė njė kontratė apo jo. Nė kėtė mėnyrė, gradualisht merkatoja e skuadrės shkodrane po mbyllet dhe njė tjetėr goditje nė sulm, mund tė kėnaqte tė gjithė.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKƋT

Kampionati i SuperligĆ«s rikthehet tĆ« mĆ«rkurĆ«n me ndeshjet e javĆ«s sĆ« 27-tĆ« dhe nĆ« VlorĆ«, …