Monday , 25 January 2021

VLLAZNIA, VJEN PR PROV NJ MBROJTS NGA BELGJIKA

Tek Vllaznia vijon puna pr merkaton. Pasditen e s premtes me skuadrn n Ulqin sht bashkuar edhe nj futbollist kongolez por me pasaport belge. Bhet fjal pr Lendri Mulemo q sht 30 vje dhe luan si mbrojts i majt. problemet q skuadra shkodrane ka patur n kt krah herpasher me dmtimet e Markut kan br q drejtuesit kuqeblu t shohin pr gjetjen e nj lojtari pr kt pozicion dhe Mulemo n fakt duket me shum prvoj. Ardhja e ktij lojtari pr prov sht br e mundur nga drejtori sportiv Eugent Zeka.

N karriern e tij ka luajtur me ekipe t njohur si Standart Liezh n Belgjik por edhe n Turqi me Bursaspor, n Izral dhe vende t tjera. N vitin 2008 ky futbollist ka luajtur me kombtaren belge n Lojrat Olimpike dhe m pas n vitin 2010 sht grumbulluar dy her prej saj n ndeshjet kualifikuese t Europianit. Por, pak m von, mbrojtsi n fjal ka zgjedhur t prfaqsoj kombtaren e vendit t tij, at t Kongos. Mulemo prej disa muajsh nuk ka luajtur rregullisht dhe kjo mbase mund t ndikoj disi n formn e tij megjithat, do t jet trajneri Cungu ai q do ta testoj. Duke nisur nga ndeshja miqsore me ekipin U-19, pas s cils do t marr edhe nj prgjigje t par pr gjendjen e lojtarit. Nse bindet pr aftsit e tij pastaj prova do t vijoj edhe pr disa dit.

Duhet thn se tashm kuqeblut kan m shum mundsi pr t testuar kt lojtar apo dhe ndonj tjetr q mund t vij ngaq Federata Shqiptare e Futbollit ka marr vendimin pr t shtyr nj jav nisjen e kampionatit. Pr kt arsye, pas Mulemos tek Vllaznia pr prov mund t vij edhe ndonj lojtar tjetr pr prov.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 2 – 1 EDHE ME APOLONINË

Vllaznia U21 vazhdon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen e kampionatit …