Wednesday , 11 December 2019

VOKSHI: BEQAJ I ZHYTUR NE AFERA KORRUPTIVE

Kryetarja e lidhjes demokratike te gruas, njeheresh edhe kryetare e komisionit te shendetesise i beri thirrje nga Shkodra Prokurorit Llala qe te mos fleje mbi dosjen voluminoze te ministrit Beqaj.

Vokshi gjithashtu denoj edhe sjelljen e kryeministrit Rama ne parlament ndaj femrave teksa tha se kete e ben per te frenuar denoncimin e skandaleve te qeverise se tij.

Vokshi denoncoi mungesen e medikamenteve ne te gjitha spitalet ku si shkak i kesaj mungese vjen edhe dhuna ndaj bluzave te bardha tha Vokshi. Ndersa beri me dije se Ministri Beqaj nepermjet firmes se tij private ka marre 28 tendera qe nga ardhja e tij ne pushtet.

 

Lexoni dhe kete

BARDHI I DREJTON 5 PYETJE KRYEMINISTRIT RAMA

Me anë të një deklarate për mediat, sekretari i përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, ka …