Monday , 26 October 2020

VOLEJBOLL MESHKUJ: VLLAZNIA FITON 3-1 ME “FARKA VOLEJ”

Vjen fitorja e par n kampionat pr ekipin e volejbollit t meshkujve t Vllaznis. Mbrmjen e s shtuns, ajo sht ndeshur n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj Farka Volej, nj ekip pretendent ky. Seti i par sht fituar nga shkodrant ndrkoh q n t dytin, jan miqt t cilt barazojn shifrat pas fitores 27-25. Por vetm kaq. Volejbollistt shkodran e kan rritur lojn e tyre duke i fituar t dy setet e tjera, madje me t njjtin rezultat, 25-19 dhe krejt ndeshjen me shifrat 3-1. Nj fitore q ka knaqur edhe trajnerin e ktij ekipi Mark Kroqi i cili shprehet se me kt fitore tashm nis nj ecuri ndryshe e ktij ekipi.

Kampionati i sivjetm i volejbollit t meshkujve pritet t ket shum rivalitet dhe skuadra pr t’u mundur duket se sht Partizani megjithat Vllaznia, Studenti, Farka dhe Erzeni pritet t jen rivale t denja t saj dhe pse jo, t synojn edhe ato fitimin e titullit kampion.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …