Friday , 27 November 2020

VOLEJBOLL MESHKUJ: VLLAZNIA FITON 3-2 ME ERZENIN

Vllaznia nė volejboll pėr meshkuj e ka nisur me fitore rrugėn e saj nė Kupėn e Shqipėrisė. Nė ndeshjen e luajtur nė pallatin e sportit “Ramazan Njala” tė Durrėsit, shkodranėt kanė fituar me rezultatin e ngushtė 3-2. Ashtu si nė ndeshjen e para dy javėve pėr kampionat, edhe kėtė herė ndaj kėtij kundėrshtari, ekipi i drejtuar nga trajneri Mark Kroqi, e ka patur shumė tė vėshtirė.

Shijakasit nė fakt vinin nė kėtė takim edhe me njė pėrforcim tė rėndėsishėm sepse dy ditė mė parė kanė marrė edhe njė volejbollist maqedonas dhe prandaj nuk ka qenė e lehtė pėr t’i mundur. Vllaznia e nisi mirė ndeshjen. Fitoi setin e parė pa vėshtirėsi 25 me 16 dhe po ashtu edhe tė dytin 25 me 22. Me rezultatin 2-0 u krijua pėrshtypja se ndeshja do tė mbyllej shpejt por nuk do tė ndodhte kėshtu. Nė tė tretin ėshtė Erzeni qė fiton 25 me 22 duke pėrfituar edhe nga njė lėshim loje i volejbollistėve shkodranė dhe po ashtu, edhe i katėrti do tė mbyllej 25 me 20 po nė favor tė tyre duke barazuar numrin e seteve dhe duke e ēuar takimin nė set final.

Ky i fundit ka dhuruar shumė emocione dhe Vllaznia ka fituar nė fund me rezultatin 15 me 13 duke siguruar nė kėtė mėnyrė fitoren e parė nė kėtė kompeticion. Pėr t’u kualifikuar pėr nė gjysmėfinale tė Kupės, asaj i duhet edhe njė tjetėr fitore dhe kėtė do ta synojė qė nė takimin e rradhės me Tiranėn. Kuptohet qė nuk do tė jetė e lehtė sepse nė volejbollin shqiptar aktualisht janė 4-5 ekipe tė cilat kanė thuajse tė njėjtat pretendime megjithatė Vllaznia nuk do heqė dorė nga dėshira e saj pėr ta fituar Kupėn e Shqipėrisė fillimisht dhe mė pas edhe kampionatin.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …