Saturday , 28 March 2020

VOLEJBOLL, RRASHKETA LĖ STUDENTIN E KTHEHET TEK VLLAZNIA

Lajme tė mira pėr ekipin e Vllaznisė nė volejboll pėr meshkuj. Me tė ditėt e fundit nė stėrvitje ėshtė bashkuar edhe volejbollisti shkodran Ditmir Rrashketa. Ky I fundit prej katėr sezonesh ka qenė pjesė e Studentit me tė cilin ėshtė shpallur edhe katėr herė rresht kampion I vendit por tashmė duket se ka vendosur tė kthehet nė qytetin e tij. Kujtojmė qė Rrashketa ėshtė edhe anėtar I ekipit kombėtar dhe kuptohet qė ėshtė njė pėrforcim shumė I rėndėsishėm pėr skuadrėn e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja. Vllaznia nė fakt prej shumė vitesh vuan nga largimi I lojtarėve cilėsorė dhe mbase ky rikthim I Rrashketės ėshtė njė sinjal se diēka mund tė ndryshojė pėr mirė.

Dy sezone mė parė pati njė tentativė nga drejtues tė klubit por edhe dashamirės e ish- sportistė pėr tė bėrė diēka tė mirė, shoqėruar edhe me marrjen e disa lojtarėve tė huaj, por ajo tentativė nuk shkoi siē duhet. Mbase kthimi tashmė I Rrashketės apo dhe I ndonjė shkodrani tjetėr qė luan me ekipet e tjera, por edhe blerja e njė apo dy volejbollistėve tė huaj, mund tė bėnin atė qė Vllaznia nė sezonin e ri tė ishte pretendente serioze pėr fitimin e titullit kampion. Kujtojmė qė ky ekip asnjėherė nė historinė e tij nuk ka arritur tė shpallet kampion ndonėse pjesė e tij kanė qenė kollosė tė volejbollit shqiptar. Mbase ky moment po vjen tashmė dhe kthimi I Rrashketės ėshtė vetėm sinjali I parė pėr kėtė gjė.

Lexoni dhe kete

PARMEZA: VETƋM ME 2 JAVƋ STƋRVITJE, GATI PƋR NDESHJE

Me shpresĆ«n se situata e pandemisĆ« do tĆ« pĆ«rmirĆ«sohet shpejt dhe sporti ashtu si Ƨdo …