Thursday , 29 October 2020

VOLEJBOLL TĖ RINJ, VLLAZNIA SĖRISH NĖ VEND TĖ PARĖ

Ka fituar me rezultatin e pastėr 3-0 takimin e rradhės ndaj Ilirisė sė Fushė Krujės ekipi i volejbollit tė tė rinjve tė Vllaznisė. Nė ndeshjen e luajtur nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” shkodranėt nuk e kanė patur tė vėshtirė pėr tė triumfuar ndaj kundėrshtarit.

Kjo pėrballje ka nisur me njė minutė heshtje nė nderim tė trajneres sė volejbollit Alda Kaēorri e ndarė nga jeta dy ditė mė parė dhe po ashtu, volejbollistėt e tė dy ekipeve kanė luajtur me shirita tė zi nė krahė. Sa i takon ndeshjes, djemtė e drejtuar nga trajneri Mirjan Rrahishta i kanė fituar tė tre setet me shifrat 25 me 16, 25 me 18 dhe 25 me 15 duke mbyllur krejt ndeshjen me rezultatin 3-0. trajneri i ekipit tė Vllaznisė ėshtė shprehur i kėnaqur me rikthimin sėrish nė vend tė parė dhe po ashtu ka premtuar se objektivi i ekipit qė drejton do tė jetė fitimi i titullit kampion.

Nė kėtė mėnyrė volejbolli i meshkujve nė klubin Vllaznia duket nė rrugė tė mbarė. Pėrveē ekipit tė tė rriturve qė po i jep tonin kampionatit, edhe ai i tė rinjve po dominon me moshėn e vet dhe ajo ēka ėshtė mė e rėndėsishmja, premton edhe nxjerrjen e elementit cilėsor pėr ekipin e parė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA PREZANTON 8 BLERJE PARA ā€œCHAMPIONSā€

Plot 8 futbolliste tĆ« reja i janĆ« bashkuar kohĆ«t e fundit VllaznisĆ«. BĆ«het fjalĆ« pĆ«r …