VOLEJBOLL: VLLAZNIA HUMB 2-3 MIQĖSOREN ME TIRANĖN

Vllaznia nė volejboll pėr meshkuj ka zhvilluar njė ndeshje shumė tė mirė ndaj Tiranės nė takimin gjysmėfinal tė kupės “konad” qė ėshtė duke u zhvilluar nė kryeqytet. Ndonėse janė mundur me set final, 3-2, volejbollistėt shkodranė kanė bėrė njė paraqitje tė kėnaqshme, ēka ėshtė njė tregues i rritjes sė lojės sė tyre, e kjo natyrisht qė premton pėr ndeshjet finale tė Kupės sė Shqipėrisė dhe tė fazės sė dytė tė kampionatit.

Nė ndeshjen e luajtur nė sallėn sportive “Fahrije Hoti” tė kryeqytetit, shkodranėt  nuk e kanė nisur mirė setin e parė qė u fitua nga Tirana me rezultatin 25 me 22. Megjithatė djemtė e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja kanė pėrmirėsuar gjithēka nė setin e dytė qė e fitojnė me shifrat 25 me 18 dhe madje fitojnė edhe tė tretin, me rezultat edhe mė tė thellė 25 me 15.

Nė lojėn e Vllaznisė dallohet mbi tė gjithė Anton Qafarena qė ėshtė edhe pikashėnuesi mė i mirė i ndeshjes me 26 pikė tė shėnuara ndėrsa nė bllok mė i miri ėshtė Ditmir Rrashketa. Por kėto dy sportistė nuk mjaftojnė sepse Tirana nė setin e katėrt fiton 25 me 21 dhe takimi shkon me set final ku vendasit janė mė tė saktė dhe fitojnė 15 me 13 duke fituar krejt ndeshjen me rezultatin 3-2. Nė kėtė mėnyrė, ajo ka siguruar finalen e kėsaj kupe ku do tė luajė ndaj ekipit arab tė Al Xhazirės, pjesmarrės edhe ai nė kėtė aktivitet. Pavarėsisht humbjes, Vllaznia ka treguar se mund tė rivalizojė pėr fitimin e tė dy trofeve tė kėtij sezoni.

Lexoni dhe kete

SHTUBINA: ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR FLAMURTARIN, DUHEN TRE PIKƋT

Kampionati i SuperligĆ«s rikthehet tĆ« mĆ«rkurĆ«n me ndeshjet e javĆ«s sĆ« 27-tĆ« dhe nĆ« VlorĆ«, …