Wednesday , 29 September 2021

VOLEJBOLL: VLLAZNIA MUND 3-2 STUDENTIN BRENDA N TIRAN

Tjetr fitore e shklqyer e Vllaznis n volejboll pr meshkuj. Pasditen e djeshme ajo ka fituar 3-2 brenda n Tiran ndaj Studentit, ekipit q sht pretendenti kryesor pr fitimin e titullit kampion. N fakt, fitorja duhej t kishte qen m e thell sepse volejbollistt shkodran arritn t fitojn dy setet e para.

Nj nisje e papritur ndoshta pr kampiont n fuqi t vendit q nuk e kishin menduar kshtu kt takim t rndsishm. Seti i par fitohet nga Vllaznia me rezultatin 25 me 19 ndrkoh q n setin e dyt ka m shum rivalitet por jan miqt nga Shkodra q fitojn srish 25 me 23. Duket se takimi mund t mbyllet shpejt por nuk ndodh kshtu. Studenti i Ylli Tomorit zgjohet dhe fiton setin e tret 25 me 16 dhe po ashtu edhe t katrtin 25 me 19 duke barazuar n kt mnyr setet n 2 me 2. Kjo bn q ndeshja t shkoj n set final, aty ky Vllaznia e trajnerit Artan Kalaja sht m e sakt dhe arrin t fitoj 15 me 12 duke fituar ksisoj krejt ndeshjen 3-2.

Nj fitore me shum vlera pr kuqeblut t cilt me dy pikt e marra dje, ngjiten n kuotn e 35 pikve duke mbajtur vendin e par n renditje edhe pas javs s 18-t t kampionatit. Pas fitores s fundit, ekipi shkodran ka prforcuar pozitat n krye t renditjes dhe shtohen shanset q ajo ta mbyll fazn e dyt t kampionatit n vend t par n mnyr q t jet e favorizuar pr fazn e plej- ofit ku natyrisht do t synohet titulli kampion.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

Këtë të mërkure kanë startuar lojërat e kampionateve pranverore. Lojëra që organizohen falë bashkëpunimit të …