Tuesday , 18 December 2018

VOLTANA ADEMI “MIRĖNJOHJE” INFERMIERĖVE

Nė ditėn ndėrkombėtare tė infermierisė falenderimi shkon pėr ta dhe pėr punėn fisnike qė kanė, njėkohėsisht premtoj se do tė jem nė mbėshtetje tė tyre edhe pas datės 21 qershor. Nė kėtė mėnyrė ėshtė shprehur kandidatja e bashkisė Shkodėr Voltana Ademi gjatė njė sensibilizimi qe bėri nė aktivitetin e organizuar nga Maltesser dhe Departamenti i Infermierisė.

Qytetarėt kanė pasur mundėsi pėr tė kryer kontrolle mbi diabetin, mbatjen e tensionit etj. Pjesė e kėtyre kontrolleve ėshtė bėrė edhe kandidatja e partisė demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi e cila ka apeluar qė qytetaret tė bėjnė kontrolle pasi shėndeti vjen i pari.

 

Lexoni dhe kete

ā€œDUAM MESUES ERVISINā€

“Duam mĆ«sues Ervisin”. KĆ«shtu shprehen nxĆ«nĆ«sit e shkollĆ«s Pistull nĆ« Vau DejĆ«s, tĆ« cilĆ«t vijojnĆ« …