VOLTANA ADEMI MIRNJOHJE INFERMIERVE

N ditn ndrkombtare t infermieris falenderimi shkon pr ta dhe pr punn fisnike q kan, njkohsisht premtoj se do t jem n mbshtetje t tyre edhe pas dats 21 qershor. N kt mnyr sht shprehur kandidatja e bashkis Shkodr Voltana Ademi gjat nj sensibilizimi qe bri n aktivitetin e organizuar nga Maltesser dhe Departamenti i Infermieris.

Qytetart kan pasur mundsi pr t kryer kontrolle mbi diabetin, mbatjen e tensionit etj. Pjes e ktyre kontrolleve sht br edhe kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi e cila ka apeluar q qytetaret t bjn kontrolle pasi shndeti vjen i pari.

 

Lexoni dhe kete

MARATONA E DHURIMIT TË GJAKUT PËR FËMIJËT TALASEMIKË

Nevoja e madhe e dhurimit të gjakut për fëmijët talasemikë ka bërë që Vëllazëria Ungjillore …