Tuesday , 29 September 2020

VOLTANA ADEMI MITING NĖ ANA E MALIT DHE BĖRDICĖ

Banorėt e komunės Ana e Malit janė tė sigurtė se fitorja i takon Partisė Demokratike dhe Voltana Ademit. Kjo u konfirmua edhe gjatė mitingut tė zhvilluar nė kėtė zonė.

Kandidatja e PD-sė pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi tha se primare ėshtė parandalimi i pėrmbytjeve, qendra shėndetėsore si dhe kanalet kulluese.

Nga Bėrdica Ademi premtoi se ujėsjellėsi i Trushit do tė realizohet si primare ndėrsa transporti publik ka njė vėmendje tė veēantė.

Banorėt e Bėrdicės nėn entuziazmin e fitores i rezervuan kandidates Voltana Ademi njė pritje madhėshtore ku fitorja me 21 qershor ėshtė e sigurtė pasi Bėrdica kėrkon ndryshim nė qeverisje vendore.

Lexoni dhe kete

PD NIS FUSHATƋN ELEKTORALE

Ka nisur faza e tretĆ« e pĆ«rzgjedhjes sĆ« kandidatĆ«ve pĆ«r deputetĆ« tĆ« PartisĆ« Demokratike. Procesi …