Thursday , 1 October 2020

VOLTANA ADEMI MITING NĖ POSTRIBĖ DHE RRETHINA

Takimet pėrmbyllėse kandidatja e djathtė pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi i ka zhvilluar nė komunėn Postribė dhe Rrethina. Banorėt e kėtyre zonave janė nė mbėshtetje tė Voltana Ademit pėr tė ndryshuar dhe zhvilluar kėto komuna tashmė pjesė tė Bashkisė Shkodėr.

Nė komunėn Rrethina kryetari i Partisė Demokratike Ramiz Ēobaj tha se kundėrshtarja e Voltana Ademit ka qenė nxėnėse e Voltanės  ndėrsa mezi ka kaluar klasėn dhe sot pretendon qė me ato njohuri tė marrė bashkinė Shkodėr.

Voltana Ademi nė fjalėn e saj pėrpara banorėve tė komunės Rrethina premtoi  se do tė investohet nė ujesjellės.

Takimet pėrmbyllėse tė Voltana Ademit janė shoqėruar me njė mbėshtetje masive nga ana e banorėve tė cilėt kanė premtuar se me 21 qershor vota do tė jetė pėr Voltana Ademin dhe Partinė Demokratike pėr mė shumė punė dhe dinjitet.

Lexoni dhe kete

BASHA THIRRJE RAMƋS: ZBATO PLANIN E PD PƋR RIMƋKƋMBJEN

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pas pĆ«rfundimit tĆ« takimit me biznesin e vogĆ«l nĆ« njĆ« dalje …