Thursday , 1 October 2020

VOLTANA ADEMI MITING NĖ RAJONIN 3 DHE 5

Banorėt e rajonit numėr 3  nėn entuziazmin e fitores kanė pritur Voltana Ademin nė mitingun e zhvilluar nė Gjuhadol. Nė fillim ka qenė kryetari i kėtij grup seksioni Pjerin Rraboshta si dhe kandidate pėr kėshilltare tė cilėt kėrkuan votėn pėr Voltana Ademin dhe Partinė Demokratike.

Voltana Ademi nė fjalėn e saj kujtoi rrugėt e Shkodrės disa vite mė parė ku ishin tė mbuluara me gropa, ndėrsa pėr tė vijuar projektet e mėdha Ademi kėrkoi votėn e qytetarėve pėr numrin 3 dhe numrin 15.

Mė pas takimi i radhės ka qenė nė rajonin numer 5. Kandidatet pėr keshilltarė duke vlerėsuar Voltana Ademin kanė kėrkuar qė tė votohet edhe pėr Partinė Demokratike nė mėnyrė qė puna e Ademit tė mos jetė pengesė nė kėshillė.

Voltana Ademi tha se rajoni numėr 5 ka njohur investime tė mėdha gjatė kohės sė Partisė Demokratike. Ndėrsa theksoi rėndėsinė e pjesėmarrjes nė votime pėr tė ndryshuar njė herė e mirė zhvillimin e vendit.

Edhe njė herė qyteti i Shkodrės dėshmon se me votė do tė vendosė qeverisjen e ardhshme vendore dhe ajo ėshtė Voltana Ademi per t’i dhėnė mė shumė zhvillim Shkodrės.

Lexoni dhe kete

BASHA THIRRJE RAMƋS: ZBATO PLANIN E PD PƋR RIMƋKƋMBJEN

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pas pĆ«rfundimit tĆ« takimit me biznesin e vogĆ«l nĆ« njĆ« dalje …