VOLTANA ADEMI NNSHKRUAN KONTRATN SOCIALE

Kontrata sociale mes kryetares s bashkis Shkodr dhe qytetarve. Nj risi e cila startoi n kontratn e par q kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi nnshkroi me qytetaret. Kjo risi e organizuar nga organizata Hapat e Leht pati n fokus q nesr kryetarja e re e bashkis t ket nj monitorim nga kjo organizat.

Nga ana tjetr Voltana Ademi ju pergjigj edhe pyetjeve se si do ti realizoj kto pika duke mbajtur transparencen ne plan te pare.

Kontrata sociale synon qe ne 4 vitet e ardhshme nepermjet monitorimit te shihet nese bashkia e re do te mbaje premtimet qe ka nenshkruar me banoret. Kjo jo vetem per te rritur besimin e qytetareve ndaj politikes por edhe si nje monitorim ndaj punes se bashkise Shkoder, Voltana Ademi ka nenshkruar kete kontrate sociale duke premtuar se do te mbaje do pike te saj.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …