VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR ARTIN FIGURATIV

Kandidatja e Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka zhvilluar nj takim pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr Artet Figurative me piktor, skulptor, shkrimtar, poet dhe specialist t bibliotekave. Bibloteka Marin Barleti dhe Akademia e arteve kan qen n fokus t programit q zonja Ademi synon t realizoj n krye t bashkis.

Nj program i detajuar i cili synon jo vetm rivitalizimin e bibloteks por edhe gjetjen e nj ambjenti t prshtatshm pr galerin e arteve. Kan qen m pas specialist t fushs t cilt prve vlersimeve mjaft pozitive pr programin kan dhn edhe sygjerimet e tyre. Risi n programin e Voltana Ademit ka qen krijimi i muzeut t teatrit. N fakt nj ndr prioritetet e bashkis s ardhshme t Shkodrs sht pikrisht arti rigjallrimit i eventeve kulturore n Shkodr, ku me an te mbeshtetjes se bashkise Shkoder jeta artistike ne qytetin e Shkodres do te pesoje ndryshime te rendesishme, pasi ne Shkoder nuk mungojne artisetet por mungon vullneti per ti mbeshtetur. Dhe kete mbeshtetje Voltana Ademi do e jape ne krye te Shkodres per artin dhe kulturen.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA ZHVILLON TAKIME NË VELIPOJË

Numri 7 në listën e kandidatëve të PD, Bardh Spahia, është takuar me grate e …