Monday , 26 October 2020

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR TURIZMIN

Kandidatja pr kryetare e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs,Voltana Ademi zhvilloi nj takim pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr Zhvillimin e Turizmit t ksaj Bashkie. Aktiviteti i cili u zhvillua n ambientet e Muzeut Historik Oso Kuka nn moton Pr Shkodrn e s ardhmes kishte n fokus evidentimin e problematikave t turizmit dhe vizionin e kandidates pr zhvillimin e ktij sektori t rendsishm.

Synimi kryesor bashkia e ardhshme e Shkodrws nn drejtimin e Voltana Ademit do t jet nxitja e zhvillimit t turizmit t zons dhe rritja e vlers s territorit q do t mbuloj bashkia e Shkodrs si destinacion turistik, duke forcuar identitetin e saj unik kulturor, social, mjedisor e ekonomik dhe burimet njerzore.T pranishm n kt takim ishin prfaqsues t operatorve turistik, prodhues artizanal, biznesmen lokalesh, restorantesh, hotelesh apo hostelesh n vende turistike nga zona t ndryshme t Shkodrs. Ata shprehen shqetsimet dhe problemet q hasin n lidhje turizmin dhe dhan sugjerimet e tyre pr t prmirsuar kushtet pr nj zhvillim t mtejshm t ktij sektori.

Lexoni dhe kete

“BRENDA MANDATIT TË ARDHSHËM, SHQIPËRIA DUHET TË JETË ANËTARE E BE”

Brenda mandatit të ardhshëm, Shqipëria duhet të jetë anëtare e BE-së. Ky është premtimi i …