Sunday , 23 February 2020
Breaking News

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PĖR UNIVERSITETIN

Kandidatja e Partisė Demokratike Voltana Ademi ka zhvilluar njė takim me pedagogė tė Universitetit “Luigj Gurakuqi”  pėr prezantimin dhe konsultimin e programit pėr bashkėpunimin e Bashkisė sė shkodrės me Universitetin “Luigj Guarkuqi”. Voltana Ademi si njė eksperte nė fushėn e mėsimdhėnies ka shprehur qartė pikat kyēe nė tė cilėn bashkia synon jo vetėm tė investojė por edhe tė bashkpunojė me universitetin.

Mė pas kanė qenė dekanėt dhe  pedagogėt  tė cilėt pėrveē vlerėsimeve pėr programin e zonjės Ademi kanė dhėnė edhe sygjerimet e nevojshme.

Me vullnetin e mirė qė tė bashkėpunojnė pushteti lokal dhe universiteti  pedagogėt dhe kandidatja e Partisė Demokratike  Voltana Ademi kanė qenė nė njė mendje qė tė bėhet mė shumė pėr universitetin “Luigj Gurakuqi”.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …