Tuesday , 6 December 2022

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROJEKTIN PER BIZNESIN

Nn moton takim pr konsultimin e programit pr zhvillimin ekonomik lokal kandidatja e Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka zhvilluar nj bashkbisedim me bizneset e territorit t Shkodrs ku shpalosi edhe programin q synon t ket n krye t bashkis Shkodr pr bizneset.

Taksat e ulta jan n fokus t qeverisjes s Partis Demokratike dhe kt synim e ka shprehur edhe kandidatja Ademi, gjithashtu krijimi i hapsirave pr nj tregtim me norma dhe standarte t duhura sht nj tjetr objektiv i bashkis s re t Shkodrs. Biznesment e pranishm kan shprehur mjaft vlersim pr projektin e Ademit duke i dhn edhe sygjerime t nevojshme ku kandidatja Ademi i mori n shnim s bashku me stafin e saj. N kt mnyr bashkia e re e Shkodrs nn drejtimin e zonjs Ademi synon q t krijoj vende t reja pune dhe kjo arrihet duke i ulur taksat dhe duke i dhn m shum mundsi bizneseve.

 

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …