Saturday , 24 October 2020

VOLTANA ADEMI TAKIM DER M DER N RAJONIN 2

Rajoni numr 2 ka qen ndalesa e radhs s kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimit der m der Ademi ka marr nj mbshtetetje t padiskutueshme nga qytetart shkodran. Mbshtetja ka qen nga t majt dhe t djatht ku prve problemeve i kan premtuar Ademit se vota e tyre do t jet me 21 qershor pr Voltana Ademin dhe Partin Demokratike.

Pas ktyre takimeve t ngrohta Voltana Ademi ndryshe nga hert e tjera ka preferuar qe tju kujtoj qytetarve numrin n fletat e votimit dhe mnyren se si do t votohet.

Takimet e Voltana Ademit der m der perve transparencs dhe ballafaqimit me do qytetar shkodran jan tejet efikase pasi n kt mnyre Ademi po shmang takimet n grupe pr t qen m afr qytetareve n do der. Kan qen vet qytetaret ata t cilt i kan premtuar kandidates Ademi se do t jen t gjith bashk per t’i dhn ngjyr blu Shkodrs ashtu sikurse kan br gjat ktyre 25 viteve. N kt mnyr Shkodra udhton drejt fitores s Partis Demokratike ku me mbshtetjen e qytetarve fitorja bhet m e sigurt.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …