VOLTANA ADEMI TAKIME NE BARDHAJ DHE ME ISH TĖ PĖRNDJEKURIT

Fshati Bardhaj ka qenė ndalesa e radhės e Kandidates sė Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi. Gjatė takimit me banorėt Ademi ėshtė njohur me shqetėsimet e tyre si heqja e ndihmės ekonomike dhe papunsia.

Banorėt u shprehėn mjaft tė zhgėnjyer me rritjen e ēmimeve, papunsinė dhe taksat e larta. Ademi e shoqėruar edhe nga Kryetari I PD-sė Shkodėr Ramiz Ēobaj, drejtues dhe anėtarė tė strukturave tė PD-sė sė zonės i garantuan banorėt se ēdo vendim qė do merret do jetė i pėrbashkėt dhe nė interesė tė tyre.

Ish tė pėrndjekurit politik mė vonė i kishin rezervuar kandidates Voltana Ademi njė pritje  nė sallėn e kėshillit bashkiak. Presidenti i shoqatės Besim Ndregjoni dhe ish kryetari i bashkisė Filip Guraziu thanė se ėshtė krenari qė Shkodra do tė ketė njė kryetare tė tillė si Voltana Ademi.

Kandidatja pėr Bashkinė Shkodėr Voltana Ademi tha se pėrpara ka njė sfidė por tė bashkuar do tė punojnė pėr tė arritur njė standart mė tė mirė jetese.

Ish tė pėrndjekurit politik e vlerėsuan personalitetin e Ademit ndėrsa  premtuan mbėshtetje.

Nė kėtė mėnyrė kandidatja Voltana Ademi gjatė takimeve me banorėt por edhe ish tė pėrndjekurit mori premtimin pėr njė mbėshtetje me datėn 21 qershor  ku vota do tė jetė pėr kryetaren e re tė Bashkisė Shkodėr Voltana Ademi.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresĆ«s dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet nĆ« …