Friday , 17 September 2021

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E KOMUNS GUR I ZI

Komuna Gur i Zi ka qen ndalesa e rradhs e kandidates s partis demokratike per bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjobat prej disa miliona lek t vendosura n kt komun nga qeveria si debi e energjis elektrike kan br q banort e revoltuar t ankohen q kryetarja e ardhshme e bashkis Shkodr t ngrej zrin pasi kta banor do t votojn partin demokratike dhe kandidaten Voltana Ademi.

Nga ana tjetr edhe kandidatja Voltana Ademi u ka premtuar se do t jet avokatja e tyre, ndrsa primare tha se do t jen investimet n uj t pijshm, bujqsi dhe gjetjen e nje tregu pr shitjen e duhanit.

Banort e fshatrave Vukatan, Rrenc, Kuq t komuns Gur i Zi i kan dhn mbshtetje t padiskutueshme kandidates Voltana Ademi. Vota e tyre do t jet pr partin demokratike pasi sipas tyre keqqeverisja e ktyre dy viteve ka br qe ata t jen miliona lek borxh. Me kt mbshtetje sht mbyllur takimi i kandidates s partis demokratike Voltana Ademi me banort e komuns Gur i Zi.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI RAMA FTESË NDAJ PARTISË DEMOKRATIKE

Nga seanca parlamentare e kësaj të enjte, nga kuvendi, kryeministri Edi Rama i ka shtrirë …