VOLTANA ADEMI TAKON BANORĖT E KOMUNĖS RRETHINA

Fshatrat e komunės  Rrethina kanė qenė ndalesa e kandidates sė Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi. Dobraē, Golem e mė pas nė Bardhanjor, Bleran, Bardhaj, Hot dhe Grudė Ademi ka marrė mbėshtetjen e banorėve tė cilėt nė mėnyrė masive i kanė premtuar Ademit se do tė votojnė Partinė Demokratike dhe zonjėn Ademi pėr tė qenė nė krye tė Bashkisė Shkodėr.

Infrastruktura, uji i pijshėm dhe shėrbimet publike kanė qenė premtimet e Voltana Ademit tė cilat do tė realizohen nė mėnyre tė sigurtė pėr banorėt e komunės Rrethina. I projektuar si njė takim derė mė derė por qė nė fakt nuk ka ndodhur kėshtu. Pasi Gruda ka vėrshuar nė shesh pėr tė pritur kandidaten e tyre Voltana Ademi, njė takim i cili u kthye nė njė miting madhėshtor.

Komuna Rrethina ka qenė njė mbėshtetje e madhe pėr kandidaten Voltana Ademi duke udhėtuar sė bashku drejt fitores sė sigurtė me 21 qershor.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …