Sunday , 23 February 2020
Breaking News

VOLTANA ADEMI TAKON BANORĖT E SEKTOR VELIPOJĖ

Asnjė investim nuk ėshtė bėrė nė Velipojė ndonėse ka arkėtuar miliarda lekė qeverisja lokale. Nė kėtė mėnyrė janė shprehur banorėt e zonės sektor Velipojė kandidates sė partisė demokratike Voltana Ademi teksa i kanė premtuar mbėshtetje me datėn 21 qershor.

Bashkia nuk do tė jetė e vetme por do tė ketė aleatė tė gjithė qytetarėt. Kjo u theksua gjatė takimit me banorėt e zonės sė Velipojės nga Kandidatja pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi e cila premtoj se nė kėtė zonė do tė investohet nė infrastrukturė, bujqėsi dhe turizėm.

Voltana Ademi gjatė takimit qė pati me banorėt e kėsaj zone ku u shoqėrua edhe nga nėn kryetarja e partisė demokratike Greta Bardeli dhe kryetari i kėshillit tė qarkut Maxhid Cungu u njoh nga afėr me problematikat qė shqetesojnė kėtė komunitet. Teksa mori mbėshtetjen e banorėve pėr njė fitore tė sigurt Ademi ju premtoj se do tė jetė nė krah tė tyre gjatė mandatit tė saj ne krye te Bashkisė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …