VRASJA E DYFISHTE NE LAÇ, FLET BANORI I ZONES

Mikel dhe Jani Jushi 35 dhe 30-vjeç të cilët u ekzekutuan me armë zjarri mbrëmjen e së dieles në Laç, nuk njiheshin si përsona problematik në këtë qytet.Një nga banorët e zonës ku ndodhi ngjarja e rëndë ka treguar se autorët kanë dalë nga një lokal tjetër dhe pasi kanë kryer aktin janë larguar.Sipas tijë nga kjo ngjarje ka mbetur i plagosur dhe një përsona tjeter i cili është dërguar me urgjence në spital, por policia e ka mohuar një gjë të tillë.

Vrasja e dyfishtë e një nate më parë ka shtuar friken dhe sigurinë tek banoret e Laçit.Ndërkohë nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur për motive banale pas një konflikti të çastit me autoreve dhe viktimave.

Lexoni dhe kete

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “AKOMODUESI” NE SHKODER

Në zbatim të planit të masave për Sezonin Turistik 2019, nga Seksioni për Hetimin e …