Monday , 26 February 2018

VRASJA E STUDENTES, MARSHIM HOMAZH NE LEZHE

Me lule dhe fotografitë e Arieles në duar, të rinj dhe aktivist të të drejtave të njeriut në Lezhë, kanë zhvilluar një marshim homazh në përkujtim të studentes 21-vjeçare, e cila mesditën e së dielës u qëllua për vdekje nga shoku i saj Aldison Belulaj.Të pranishmit lëvizen në këmbë përgjatë bulevardit Gjergj Fishta dhe më pas ndezen qirinj pranë obeliskut të Besëlidhjes, ndërsa kanë kërkuar sensibilizimin e shoqërisë për tju dhënë fund ngjarjeve të tilla.

Vrasja e Ariela Muratit nga shoku i sajë para fakultetit të Mjekësisë në Tiranë , tronditi mbarë oponionin publik, të cilët e kanë dënuar ashper këtë krim.

Lexoni dhe kete

FLUKS PACIENTESH NE URGJENCE GJATE MUAJIT SHKURT

Muaj shkurt ka sjellë fluks pacientesh në urgjencen e Spitalit rajonal të Lezhës.Mbi 80 përsona …